A co jíš v restauraci, když vlastně nic nejíš?

Snažíte se ze svého jídelníčku vyřadit živočišné produkty, ale nevíte, co si dát, když jdete na večeři s přáteli? Veganské restaurace se v poslední době rozrůstají jako houby po dešti, což je skvělé. V menších městech si však musíme ještě počkat. Co si tedy objednat v restauraci, kde není nabídka z čistě rostlinných surovin?

Restaurace

Dnes jsem byla v restauraci na rodinném obědě a z jídelního lístku na mě koukalo jen samé maso, sýry a smetana. V těchto případech to řeším tak, že si dám rýži nebo opékané brambory s grilovanou zeleninou a čerstvým salátem, nebo dušenou zeleninu bez másla. Prostě přílohu s přílohou. 🙂

U smažené zeleniny si dejte pozor, většinou bývá obalená ve vajíčku.

IMG_20150221_195639           IMG_20151001_192508

V pizzerii můžete poprosit o vegetariánskou pizzu bez sýra. Pokud by s tím měli v kuchyni problém, klidně řekněte, že jste alergičtí na mléčné výrobky. Budou mít pro vaše požadavky větší pochopení.

Ve většině případů vám obsluha vyhoví, i když poprosíte o jídlo, které není na jídelním lístku. Bez problémů by vám měli udělat vše, co mají běžně v kuchyni. Jak se říká – náš zákazník, náš pán. Klidně si vymýšlejte. 😀 Vždy je to jen o vstřícnosti personálu a domluvě.

Pokud si sami můžete restauraci zvolit, předem si přečtěte jídelní lístek zveřejněný na jejich internetových stránkách a podle toho vybírejte.

Kavárna

Většina z nás má oblíbenou kavárnu, kam často rádi zavítáme. Jestli milujete kávu s mlékem, ale v nabídce nemají to rostlinné, neváhejte o tom obsluze říct. Když budou vědět, že je o to zájem, s větší pravděpodobností ji zařadí do nabídky. To se týká i jídel v restauracích.

Jestli i tak máte pocit, že byste si z nabídky nevybrali, pozvěte vaše přátele nebo rodinu k vám domů a přichystejte jim vlastní menu. 🙂 Určitě budou mile překvapeni. Kdybyste nevěděli, co zdravého jim uvařit, inspirujte se zde.

Pokud jsou však vaše kuchařské schopnosti na úrovni Bridget Jonesové, ocení alespoň vaši snahu. 🙂

Monika Ševčíková
Vaření je mojí vášní a díky svým zkušenostem v oblasti rostlinné stravy ráda inspiruji, jak se zamilovat do přírodního jídla, dosáhnout zdravého těla a cítit se skvěle pomocí darů z přírody. Více si o mně můžete přečíst tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *